بازنشر 20 عنوان کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

تهران – ایرنا- 20 عنوان کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آستانه نوروز 95 برای چندمین مرتبه، باز نشر شد.

 

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، این کتاب ها که از آثار تالیفی و ترجمه کانون به شمار می رود برای مخاطبان سه تا 16 سال تجدید چاپ شده است.
در این میان، کتاب «آی قصه قصه قصه 1» از مجموعه داستان های کوتاه از افسانه ها و قصه ها که به کوشش زهره پریرخ، شراره وظیفه شناس و بهار طائرپور در سال 1368 منتشر شده بود، اکنون در دهمین مرحله چاپ به 213هزار نسخه رسیده است.
در عین حال، کتاب «برگها» از مجموعه دوباره نگاه کن (برنده جایزه اول نمایشگاه جهانی بلونیا 1985) با طراحی مرتضی اسماعیلی سهی و مقدمه مهدی معینی به مرحله چاپ پانزدهم رسید و تاکنون 320هزار نسخه از آن منتشر شده است.
«برادر بزرگتر» نوشته هانس پترسون، ترجمه مینو قالیچی و بازنویسی فرشته طائرپور برای پنجمین بار به زیر چاپ رفت و تاکنون 80هزار نسخه از این کتاب منتشر شده است و شمارگان کتاب «عبدالرزاق پهلوان» (یک قصه ی قدیمی) نوشته ی نادر ابراهیمی و نقاشی علی اکبر صادقی نیز در ششمین مرحله ی انتشار به 55 هزار نسخه رسید.
همچنین «قصه گل های قالی» به نویسندگی نادر ابراهیمی و تصویرگری نورالدین زرین کلک برای چهارمین بار و به زیر چاپ رفت و شمارگان آن از مرز 55 هزار نسخه عبور کرد.
در عین حال، کتاب «پروانه و گل سر» سروده ی اسدالله شعبانی و تصویرگری مهشید مهاجر برای سومین بار با شمارگان 50هزار نسخه و «اعترافات غلامان» نوشته حمیدرضا شاه آبادی و طراحی جلد علیرضا گلدوزیان برای چهارمین با شمارگان 46هزار نسخه منتشر شد و کتاب «مهارت های زندگی برای کودکان» نوشته مژگان کلهر و تصویرگری فرهاد جمشیدی برای پنجمین بار چاپ شد و شمارگان آن از 37هزار نسخه گذشت.
کتاب «در جست وجوی خدا» به نویسندگی و تصویرگری کلر ژوبرت برای چهارمین دفعه، و
«دخترک و باران» به نویسندگی نورا حق پرست و تصویرگری اِوا راسانو برای سومین دفعه هر سه با 30هزار نسخه از جمله کتاب هایی است که به تازگی بازنشر شده است.
کتاب «مثل همه اما مثل هیچ کس» به نویسندگی آتوسا صالحی و تصویرگری میترا عبدالهی و «نردبانی از ستاره» سروده ی بابک نیک طلب و تصویرگری فرشید شفیعی هر دو برای سومین بار و شمارگان 25هزار نسخه، «چگونه عکس بگیریم» نوشته نیل جانسون و ترجمه اسماعیل عباسی برای سومین بار با شمارگان 23هزار و «تشنه لبان» به نویسندگی حمید گروگان و تصویرگری هاجر سلیمی نمین برای چهارمین دفعه با 20هزار نسخه از دیگر کتاب های تجدید چاپی کانون است.
کتاب «با دمی شبیه این چه کار می کنی؟» به نویسندگی و تصویرگری استیو جنکینز و رابین پیج و ترجمه پونه اسلامی و «خواب خوب» سروده ی جواد محقق و تصویرگری ثمینه سروقد هر دو برای سومین دفعه با شمارگان 20هزار نسخه و «پهلوان پهلوانان» (براساس یک داستان پهلوانی ایرانی) نوشته نادر ابراهیمی و تصویرگری علی اکبر صادقی برای سومین بار به زیر چاپ رفت و شمارگان آن از 15هزار نسخه عبور کرد.
همچنین کتاب «صدای پای آب» سروده ی سهراب سپهری و تصویرگری نیکزاد نجومی برای دومین بار با شمارگان 10هزار نسخه و « کلوچه های خدا» و «دعای موش کوچولو» هر دو به نویسندگی و تصویرگری کلر ژوبرت (سه زبانه فارسی، فرانسه، عربی) برای دومین بار منتشر شد و شمارگان آن به هفت هزار نسخه رسید.

پیوند به پایگاه اصلی